Aktualności

Data publikacji: 21 października 2020
Tragiczne nocne zdarzenie na drodze S8.

Dziś w nocy strażacy JRG Syców zostali zadysponowani do tragicznego w skutkach wypadku na drodze S8 - 81km pasa w kierunku Wrocławia.

Data publikacji: 29 września 2020
Początek sezonu grzewczego!

Zadbaj o bezpieczeństwo, przygotuj się do sezonu grzewczego!

Data publikacji: 25 września 2020
Groźny wypadek na drodze krajowej DK 25

Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy w dniu 24.09.2020 o godzinie 12.54 otrzymało zgłoszenie z CPR we Wrocławiu, że na drodze krajowej nr 25 doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów,

Data publikacji: 16 września 2020
I Bieg Strażacki o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy

W dniu 13.09.2020 r. w Twardogórze odbył się I Bieg Strażacki o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy przeprowadzony w ramach XXVI Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze.

Data publikacji: 22 sierpnia 2020
Działania ratowniczo-gaśnicze przy zdarzeniu na drodze S8 w dniu 21.08.2020 r., miały dla strażaków nietypowy przebieg.

Wypadek na S8 z niestandardowymi działaniami strażaków!

Data publikacji: 12 sierpnia 2020
Zadymienie w przedszkolu!

11.08.2020 o godzinie 11:22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w przedszkolu przy ul. Wileńskiej.

Data publikacji: 27 lipca 2020
Każda sekunda jest ważna – zdarzenie medyczne ze szczęśliwym zakończeniem

W dniu 23.07.2020 r. o godzinie 19:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie od będącej pod wpływem zdarzenia kobiety, która poinformowała o tym, że jej mama, 69 letnia kobieta nie oddycha i straciła przytomność.

Data publikacji: 23 lipca 2020
I Bieg Strażacki o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy

Data publikacji: 15 lipca 2020
Strażackie wizyty u harcerzy

Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczestniczących w obozach harcerskich na terenie powiatu oleśnickiego, zgodnie z „Protokołem uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” zawartym pomiędzy Komendantem Głównym PSP, Komendantem Głównym Policji,

Data publikacji: 7 lipca 2020
Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.

Data publikacji: 6 lipca 2020
Kolejna edycja „Bitwy o wozy”

– Cieszę się, że akcja profrekwencyjna spotkała się z bardzo dużym odzewem wśród naszych obywateli. Chcemy przed II turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję „Bitwy o wozy” –

Data publikacji: 30 czerwca 2020
Komunikat nr 5 i 6 z dnia 30.06.2020

Komunikat nr 5 i 6 z dnia 30.06.2020

Data publikacji: 26 czerwca 2020
Komunikat nr 4 z dnia 26.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do V etapu naboru

Komunikat nr 4 z dnia 26.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do V etapu naboru

Data publikacji: 25 czerwca 2020
Wytyczne dotyczące zakupu wozów w ramach akcji „Bitwa o wozy”:

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi szczegółów akcji „Bitwa o wozy”, prezentujemy wytyczne dla Ochotniczych Straży Pożarnych w tym zakresie.

Data publikacji: 24 czerwca 2020
Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

Jak bezpiecznie wypoczywać w górach, w lesie, nad morzem, jeziorem, w mieście i na wsi – przypominają Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wspólnie z ratownikami i funkcjonariuszami w szczególnej w tym roku edycji akcji „Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką”.

Data publikacji: 23 czerwca 2020
NOWY SPRZĘT W OLEŚNICKIEJ KOMENDZIE PSP

NOWY SPRZĘT W OLEŚNICKIEJ KOMENDZIE PSP

Data publikacji: 23 czerwca 2020
Komunikat nr 3 z dnia 23.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do IV etapu naboru

Komunikat nr 3 z dnia 23.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do IV etapu naboru

Data publikacji: 22 czerwca 2020
Bitwa o wozy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.

Data publikacji: 19 czerwca 2020
Komunikat nr 2 z dnia 19.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do III etapu naboru

Komunikat nr 2 z dnia 19 czerwca 2020

Data publikacji: 10 czerwca 2020
KOMUNIKAT Dodatek dla funkcjonariuszy dłużej pozostających w służbie

– Chcemy zatrzymać Was w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. – To ważny sygnał dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mają szereg sukcesów na swoim koncie – dodał. Przyjęty dziś (9 czerwca br.)

Data publikacji: 9 czerwca 2020
Komunikat nr 1 z dnia 9.06.2020 w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych do II etapu naboru

Komunikat nr 1 z dnia 9.06.2020

Data publikacji: 6 czerwca 2020
#GaszynChallenge

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA

Data publikacji: 26 maja 2020
Zasady bezpośredniej obsługi Petenta w KP PSP w Oleśnicy

Aby zapoznać się z zasadami bezpośredniej obsługi klienta należy pobrać plik poniżej.

Data publikacji: 19 maja 2020
Nabór do służby

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko: stażysta, docelowo starszy ratownik – starszy ratownik kierowca

Data publikacji: 4 maja 2020
Obchody Dnia Strażaka w KP PSP Oleśnica.

Dzień 4 maja jest uroczystym świętem wszystkich strażaków. W tym roku jednak sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że nie było możliwe przeprowadzenie tradycyjnych obchodów Dnia Strażaka otwartych dla wszystkich, z udziałem zaproszonych gości.

Data publikacji: 4 maja 2020
Życzenia Komendanta Powiatowego PSP
Data publikacji: 4 maja 2020
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego PSP
Data publikacji: 4 maja 2020
Życzenia Komendanta Głównego PSP
https://www.straz.gov.pl/pics/zkg2020_.jpg
    Data publikacji: 4 maja 2020
    Życzenia Ministra MSWiA
    https://www.straz.gov.pl/pics/zmswia2020.jpg
      Data publikacji: 4 maja 2020
      Życzenia Marszałek Sejmu
      https://www.straz.gov.pl/pics/ms.jpg
        Data publikacji: 4 maja 2020
        Życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
        Data publikacji: 11 kwietnia 2020
        Życzenia
        Data publikacji: 9 kwietnia 2020
        Życzenia Wielkanocne
        Data publikacji: 27 marca 2020
        Infolinia psychologiczna

        Fundacja Dorastaj z Nami przy współpracy z Komendą Główną Państwowa Straż Pożarna oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa uruchomiła infolinię psychologiczną. Mogą z niej skorzystać: podopieczni Fundacji, ich rodziny, uczestnicy programu Służba i Pomoc (strażacy, policjanci, żołnierze, żołnierze-weterani, inni funkcjonariusze służb publicznych) oraz darczyńcy Fundacji.

        Data publikacji: 23 marca 2020
        COVID-19 Działania realizowane przez PSP i OSP

        COVID-19 Działania realizowane przez PSP i OSP

        Data publikacji: 23 marca 2020
        Zostań w domu – bądź bezpieczny

        Akcja #zostań w domu, bądź bezpieczny.

        Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem

        https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Zostan-w-domu-%EF%BF%BD-badz-bezpieczny/idn:37354

        Data publikacji: 23 marca 2020
        STOP pożarom traw

        Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekono­miczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny,

        Data publikacji: 19 marca 2020
        Apel Strażaków

        Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej pomocy, a przebywacie na kwarantannie czy też macie objawy zarażenia koronawirusem, przekażcie tę informację dyspozytorowi podczas zgłoszenia. Może on zadać kilka dodatkowych pytań w związku z aktualną sytuacją.

        Data publikacji: 17 marca 2020
        Koronawirus

        Link do informacji o koronawirusie ze strony KG PSP w Warszawie

        Data publikacji: 16 marca 2020
        Komunikat nr 2 dotyczący anulowania naboru do służby

        Aby zapoznać się z treścią komunikatu proszę kliknąć tutaj

        Data publikacji: 16 marca 2020
        Wytyczne dla wytypowanych do działań OSP
        Data publikacji: 12 marca 2020
        Komunikat

        W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem i jego dynamicznym rozwojem - w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa apelujemy o ograniczenie wizyt w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy do spraw pilnych, w miarę możliwości o korzystanie z alternatywnych sposobów komunikacji z urzędem - przez ePUAP (kppspolesnica/SkrytkaESP), wysyłając pisma/wnioski na e-maila: kpolesnica@kwpsp.wroc.pl, fax (71) 314 70 25, pobieranie wniosków drogą elektroniczną, zasięgania niezbędnych informacji drogą telefoniczną:

        Data publikacji: 3 marca 2020
        Nabór do służby

        DODANO KOMUNIKAT NR 1. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy ogłasza nabór kandydatów do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej na stanowisko: stażysta, docelowo starszy ratownik - starszy ratownik kierowca.

        Data publikacji: 5 lutego 2020
        Fundacja Solidarni

        Fundacja ,,Solidarni” objęła opieką kilkuset podopiecznych z terenu całego kraju. Z każdym rokiem liczba ta stale wzrasta. Są to strażacy w służbie czynnej, pracownicy cywilni PSP oraz członkowie ich rodzin, a także emeryci, którzy ulegli wypadkom lub ciężkim chorobom

        Data publikacji: 10 stycznia 2020
        III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

        Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

        Data publikacji: 2 stycznia 2020
        Statystyka zdarzeń 2019
        LP.Powiat / gminaPożaryMiejscowe zagrożeniaAlarmy fałszyweOGÓŁEM ZDARZEŃ
        1oleśnicki497839241360
        2m. Oleśnica8521313311
        3Oleśnica991415245
        4Syców631581222
        5Bierutów951002197
        6Twardogóra59791139
        7Dobroszyce48540102
        8Międzybórz2258282
        9Dziadowa Kłoda2636062
        Data publikacji: 24 grudnia 2019
        Życzenia Świąteczne
        Data publikacji: 10 grudnia 2019
        Spotkanie z Komendantami Gminnymi OSP oraz przedstawicielami OSP z terenu powiatu oleśnickiego

        W dniu 28 listopada 2019 r. w siedzibie JRG w Sycowie odbyło się spotkanie z Komendantami Gminnymi OSP oraz przedstawicielami OSP z terenu powiatu oleśnickiego. Celem spotkania było podsumowanie dotacji z KSRG, MSWiA „5000+” w 2019 roku.

        Data publikacji: 2 grudnia 2019
        Zakończenie kursu podstawowego dla strażaków OSP

        1 grudnia 2019 roku odbył się egzamin kończący kurs podstawowy dla strażaków OSP z terenu powiatu oleśnickiego. W dwumiesięcznym kursie uczestniczyło 33 ochotników. Egzamin składał się z części pisemnej teoretycznej i części praktycznej oraz uzyskanym zaliczeniem z komory dymowej.

          Data publikacji: 22 listopada 2019
          VIII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu

          20 listopada br., w sycowskiej hali MOSiR, odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.