Aktualności

Data publikacji: 12 września 2018
Manewry medyczne „Twardogóra 2018”

Dnia 14 września 2018 od godziny 9:00 na terenie miasta i gminy Twardogóra odbędą się ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego pod kryptonimem „Twardogóra 2018”Tematem ćwiczeń będzie prowadzenie działań ratowniczych z zakresu ratownictwa medycznego podczas zdarzeń, które mogą mieć miejsce w życiu codziennym. W ćwiczeniach będzie uczestniczyć 30 zastępów z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych, OSP oraz z innych podmiotów.

Data publikacji: 10 września 2018
Iza potrzebuje pomocy!

Dokładnie dziesięć lat temu dowódca zmiany I oławskiej JRG asp. sztab. Ignacy Kawałko żegnał się z nami, odchodząc na emeryturę. Mimo zakończenia służby, nie zerwał z pożarnictwem – prowadzi szkolenia i uczy ludzi, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia, również podczas pikników i otwartych imprez plenerowych. Jego życie to pomoc innym – bezpośrednio w służbie, a później przez edukację.

Data publikacji: 22 sierpnia 2018
Pomoc dla córki kolegi – emerytowanego strażaka ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Wyładowania elektryczne w ciele naszej córeczki wyglądają przerażająco, ale nie to jest najgorsze. Znacznie bardziej niebezpieczne są spustoszenia, które sieją… Niszczą wszystko, zabierają nam Viktorię! Nie powstrzymamy ich lekami, na padaczkę nic nie działa. Nie możemy już dłużej bezczynnie patrzeć na cierpienie córeczki, dlatego bardzo prosimy o pomoc… Dla Viktorii jest szansa! Ale nie stać nas, by zapłacić za jej zdrowie…

Data publikacji: 26 lipca 2018
Pożary upraw i maszyn rolniczych w powiecie oleśnickim.

Pożary upraw i maszyn rolniczych w powiecie oleśnickim. W ostatnim tygodniu na terenie powiatu oleśnickiego doszło do 10 pożarów na terenie pól. Do jednego z większych zdarzeń doszło na terenie wsi Stradomia Wierzchnia (25 lipca), gdzie kierujący kombajnem uderzył w słup energetyczny średniego napięcia, co spowodowało powstanie pożaru 5 hektarowego ścierniska. Doszło do wyłączenia prądu na czas wymiany złamanego słupa.

Data publikacji: 5 lipca 2018
Stargard – potrzebna pomoc dla strażaka KP PSP

 

Zostań dawcą komórek macierzystych: https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Obejrzyj też film „Pomoc dla Strażaka Sławka z JRG STARGARD”: https://www.youtube.com/watch?v=inWgwTHpJTU&feature=youtu.be

Data publikacji: 26 czerwca 2018
Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków

Data publikacji: 2 czerwca 2018
Dzień Strażaka 2018

Lista nagrodzonych, odznaczonych i awansowanych strażaków Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP nr 19/P/18 z dnia 11 kwietnia 2018 r. odznaczyło: - złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa: dh Wojciecha Śliwińskiego Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego nr 18/P/18 z dnia 11 kwietnia 2018 r. odznaczyło: - srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa: dh Jarosława Głowackiego

  Data publikacji: 2 czerwca 2018
  Fotorelacja z ćwiczeń – „Sprawdzian 2018”
  Data publikacji: 2 czerwca 2018
  Ogólnopolska Doktorancko-Studencka Konferencja Naukowa
  Data publikacji: 25 maja 2018
  KLAUZULA INFORMACYJNA

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2, art. 14 ust. 1 i 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informuję, że:

  Data publikacji: 23 maja 2018
  500 + dla Mateusza
  Data publikacji: 10 maja 2018
  Ćwiczenia „Sprawdzian 2018” z zakresu gaszenia pożaru lasu

  W dniu 8 maja bieżącego roku o godz. 6.30 Stanowisko Kierowania KP PSP w Oleśnicy otrzymało dyspozycję z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu o rozpoczęciu niezapowiedzianych ćwiczeń „Sprawdzian 2018” na terenie powiatu oleśnickiego.

  Data publikacji: 10 maja 2018
  Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  W dniu 2 maja 2018r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy przeprowadzony został uroczysty apel w związku z uczczeniem Święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Apel, w którym oprócz strażaków i pracowników cywilnych uczestniczyła również lokalna społeczność połączony był ze zmianą służby JRG w Oleśnicy.

  Data publikacji: 10 maja 2018
  Strażacka wizyta u św. Floriana

  W dniach 27-29 kwietnia br. strażacy Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy uczestniczyli w rodzinnym podróżowaniu w przededniu święta Dnia Strażaka do grobu świętego Floriana w miejscowości Sankt Florian (Austria). W miejscowej bazylice przeprowadzona została msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin i bliskich.

  Data publikacji: 10 maja 2018
  Strażacka odpowiedź na chemiczne zagrożenie

  Zagrożenia o charakterze chemicznym należą niewątpliwie do jednych z najczęstszych z jakimi mierzą się strażacy. Sprzyja temu rozwój przemysłowy oraz szerokie stosowanie środków chemicznych do produkcji wielu artykułów. Dlatego też kolejne powiatowe ćwiczenia taktyczno bojowe, strażacy oleśniccy postanowili przeprowadzić właśnie z zakresu ratownictwa chemicznego, a konkretnie w sytuacji wycieku amoniaku i powstałego w związku z tym zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego.

  Data publikacji: 10 maja 2018
  Kolejne siatkarskie podium strażaków z KP PSP w Oleśnicy

  W dniu 19 kwietnia 2018 roku, na sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, spotkali się strażacy reprezentujący cztery komendy, które miesiąc wcześniej zwyciężyły w swoich grupach półfinałowych. W tegorocznym finale Turnieju Piłki Siatkowej Strażaków PSP o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP spotkali się zawodnicy reprezentujący Komendy z Oleśnicy (ubiegłoroczny mistrz), Wrocławia oraz dwie debiutujące drużyny- z Wałbrzycha i Bolesławca.

  Data publikacji: 4 maja 2018
  Życzenia Komendanta Głównego na Dzień Strażaka 2018

   

   

  Data publikacji: 4 maja 2018
  Życzenia MSWiA Joachima Brudzińskiego 2018

  Data publikacji: 4 maja 2018
  Życzenia Wiceministra MSWIA 2018

  https://drive.google.com/open?id=1kKvbhuMQCCCTFex2ondnGDF14bv6j2B2

  Data publikacji: 2 maja 2018
  Życzenia na Dzień Strażaka 2018

  Data publikacji: 25 kwietnia 2018
  Ćwiczenia powiatowe „Międzybórz 2018”

  W dniu 26.04.2018 w Międzyborzu odbędą się ćwiczenia ratownicze w zakresie organizacji akcji ratowniczo - gaśniczej na terenie zakładu OSM Międzybórz przy ul. Wrocławskiej 17. Tematem ćwiczeń będzie - Organizacja akcji ratowniczo-gaśniczej związanej ze specyfiką działań na terenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Ćwiczenia praktyczne (planowane rozpoczęcie o godz. 13.00) poprzedzone zostaną częścią aplikacyjną, która rozpocznie się o godzinie 9:00 w Sali konferencyjnej MGDK w Międzyborzu.

  Data publikacji: 10 kwietnia 2018
  Piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa

  Data publikacji: 3 kwietnia 2018
  ARiMR ogłasza konkurs dla OSP „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”

  Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu. Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

  Data publikacji: 30 marca 2018
  Wielkanoc 2018

  Data publikacji: 6 marca 2018
  Zwiększona ilość zdarzeń pożarów traw

  Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę.

  Data publikacji: 5 marca 2018
  Zakończenie kursu podstawowego dla strażaków OSP

  4 marca 2018 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Sycowie odbył się egzamin zwieńczający dwumiesięczny kurs podstawowy strażaków ratowników OSP z terenu powiatu oleśnickiego. W zajęciach, które realizowane były w dniach od 19 stycznia do 4 marca uczestniczyli druhny i druhowie z OSP Bierutów, OSP Zbytowa, OSP Gołębice,OSP Stradomia Dolna,OSP Dziesławice, OSP Międzybórz, OSP Ligota Mała, OSP Ligota Polska, OSP Sokołowice, OSP Stradomia Wierzchnia, OSP Domasławice.

  Data publikacji: 22 lutego 2018
  Akcja Spokrewnieni Służbą

  SpoKREWnieni służbą 2018 harmonogram akcji RCKiK

  Data publikacji: 23 stycznia 2018
  Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

  Lodowiska chcąc jeździć na łyżwach korzystaj tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk, zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem. Co roku odnotowuje się wiele utonięć w okresie zimowym właśnie na skutek takiego nierozważnego postępowania. Gdybyś był świadkiem takiego wypadku natychmiast wezwij do pomocy osobę dorosłą.

  Data publikacji: 16 stycznia 2018
  Reanimacja podjęta przez strażaków w Bierutowie

  W dniu 6 grudnia 2017r. w Bierutowie, przy ul. Wrocławskiej - o godz. 14:17 doszło do zdarzenia medycznego – nagłe zatrzymanie krążenia u 50-letniego mężczyzny, który szedł chodnikiem. Będący świadkiem zdarzenia Pan Krzysztof Tkaczyk, niezwłocznie

  Data publikacji: 10 stycznia 2018
  Szkolenie Podstawowe dla członków OSP

  Informuję, że planowane jest przeprowadzenie szkolenia członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu oleśnickiego biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych z zakresu szkolenia podstawowego realizowanego jednoetapowo dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu oleśnickiego z KSRG. Szkolenie zostanie zrealizowane wg nowych zasad z 2015r.

  Data publikacji: 3 stycznia 2018
  Statystyka zdarzeń 2017

  Data publikacji: 22 grudnia 2017
  Życzenia Bożonarodzeniowe

  Skan111

  Data publikacji: 1 grudnia 2017
  VI Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

  22 listopada br., w sycowskiej hali MOSiR, odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego strażaków PSP w badmintonie o puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. W rozgrywkach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy Komend Powiatowych i Miejskich PSP z Bolesławca, Kamiennej Góry, Milicza, Oleśnicy, Oławy, Wrocławia oraz Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu – łącznie 21 osób.

  Data publikacji: 10 listopada 2017
  Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

  – Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

  Data publikacji: 29 września 2017
  Ćwiczenia GKN 2017

  Ćwiczenia "GKN 2017" Dnia 29 września 2017 o godzinie 8:58 doszło do uruchomienia alarmu pożarowego w zakładzie GKN Driveline przy ulicy Krzywoustego. Przyczyną uruchomienia alarmu okazało się załączenie czujki dymowej, która wykryła zadymienie spowodowane pożarem samochodu ciężarowego w doku załadowczym nr 4. Po uruchomieniu alarmu pożarowego została wdrożona procedura ewakuacyjna osób przebywających w zakładzie oraz służba ochrony powiadomiła straż pożarną o pożarze powstałym w doku nr 4.

  Data publikacji: 1 września 2017
  IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

  Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oleśnicy oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy informują, że w dniu 9 września 2017 r. o godz. 14:00 na stadionie sportowym w Twardogórze zostaną przeprowadzone „IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE” do których zostały zakwalifikowane następujące drużyny:

  Data publikacji: 1 września 2017
  Regionalny System Ostrzegania

  Na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadomienie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów DVB a także w aplikacji na urządzenia mobilne.

  Data publikacji: 1 września 2017
  Szkolenie podstawowe dla członków OSP spoza systemu KSRG

  Planowane jest przeprowadzenie szkolenia członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu oleśnickiego biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych z zakresu szkolenia podstawowego realizowanego jednoetapowo dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu oleśnickiego spoza systemu KSRG. Szkolenie zostanie zrealizowane wg nowych zasad z 2015r.

  Data publikacji: 24 sierpnia 2017
  Burza nad Oleśnicą

  Z dnia 11 na 12 sierpnia 2017 r. nad powiatem oleśnickim przeszła burza. W związku z wystąpieniem silnego, porywistego wiatru oraz intensywnych opadów jednostki straży pożarnej wyjechały aż do prawie 200 interwencji. W działaniach udział brały jednostki PSP oraz OSP. Ze względu na ilość i rodzaj interwencji zaszła potrzeba dysponowania strażaków pełniących dyżury domowe zarówno do działań ratowniczo- gaśniczych jak i na stanowisko kierowania.

  Data publikacji: 1 sierpnia 2017
  Fala upałów nad Polską

  Do końca tygodnia synoptycy przewidują upalną pogodę. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Pamiętajmy, aby w tym okresie pić dużo niegazowanej wody i, jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu. Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych najbliższych. Gorąca i słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą – to tam często szukamy ochłody. Korzystając z kąpieli, zadbajmy aby była ona bezpieczna.

  Data publikacji: 14 czerwca 2017
  Pomoc dla rodzin zmarłych strażaków z Białegostoku

  Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. Osierocili oni dwójkę małych dzieci. Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na rzecz ich rodzin.

  Data publikacji: 15 maja 2017
  FCC Wrocław

  W dniu 13 maja 2017 roku we Wrocławiu, na placu Wolności, /plac obok Narodowego Forum Muzyki/,w ramach Święta Strażaka 2017 odbyły się zawody “Firefighter Combat Challenge”. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy reprezentowali asp. Piotr Adamski st. sekc. Krzysztof Małys sekc. Łukasz Krzyżewski

  Data publikacji: 15 maja 2017
  „Domofon ICE . Budimex Dzieciom.”

  Strażacy mł. kpt. Kamil Okoń, sekc. Przemysław Pytel, sek. Michał Karasiewicz, sekc. Damian Huk przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego w ramach programu "Domofon ICE. Budimex Dzieciom" Pokaz odbył się 12 maja w Hali ATOL. "Domofon ICE. Budimex Dzieciom" to program dotyczący bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach, którego realnymi celami są: - zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym - zwiększenie świadomości dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy, - promocja noszenia odblasków i międzynarodowego standardu ICE

  Data publikacji: 15 maja 2017
  Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

  4 maja 2017 roku odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych do służby strażaków. Strażacy Daniel Sutowicz , Damian Jurkiewicz , Mateusz Bęben , Marcin Srokowski , Grzegorz Blaźniak złożyli ślubowanie przed Komendantem Powiatowym PSP bryg. Jackiem Noworyckim, a uroczystość odbyła w świeltlicy JRG w Oleśnicy.

  Data publikacji: 4 maja 2017
  Film i życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego

   


  Data publikacji: 4 maja 2017
  4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka. Uroczyste obchody w dniu św. Floriana, patrona wszystkich strażaków mają długą historię. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami.

   Data publikacji: 3 maja 2017
   Życzenia z okazji Dnia Strażaka 2017
   Data publikacji: 3 maja 2017
   KOMENDA POWIATOWA PSP W OLEŚNICY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ STRAŻAKÓW

   W dniu 26 kwietnia 2017r. w hali sportowej MOSiR w Sycowie odbył się turniej finałowy rozgrywek w piłce siatkowej strażaków województwa dolnośląskiego o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. Turniej organizowany był przez Komendę Powiatową PSP w Oleśnicy. W rozgrywkach, po zakończeniu gier eliminacyjnych, wzięły udział drużyny

   Data publikacji: 2 maja 2017
   Sukces sportowy strażaka KP PSP w Oleśnicy na Mistrzostwach Polski MSWiA w badmintonie

   Asp.sztab. Arkadiusz Harbacewicz - strażak KP PSP w Oleśnicy , na co dzień pełniący służbę w JRG Syców jako dowódca zmiany, zdobył tytuł w-ce mistrza Polski w rozegranych w dniach 24-25 marca 2017 r. Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie , które zostały rozegrane w Sitkówce-Nowinach pod Kielcami.

   Data publikacji: 13 kwietnia 2017
   Życzenia wielkanocne 2017